پاورگیربکس / تعمیر گیربکس برلیانس h320

تعمیر گیربکس برلیانس h320

تعمیر گیربکس برلیانس h320

تعمیر گیربکس برلیانس h320 از جمله گیربکسهای با کیفیت در خودروهای چینی قلمداد می شود. تعمیر گیربکس برلیانس h320 در مجموعه پاور گیربکس با استفاده از نیروهای اموزش دیده به انجام می رسد. جهت کاهش تعمیر گیربکس برلیانس h320 و کارکرد با راندمان بالاتر این گیربکس می بایست سرویسهای نگهداری آن را به موقع و به شکل استاندارد به انجام برسانید. همچنین برای اینکه از تعمیرات پر هزینه گیربکس برلیانس h320 دوری کنید باید به علامتهای هشدار دهنده آن توجه کنید.

برلیانس h320 کپی چینی از بی ام و آلمانی

بیش از هشت سال است که در کشور ما برند برلیانس توسط شرکت سایپا معرفی شده است. این خودرو چینی از نیمه دوم 1394 وارد بازار شده است . کپی بی ام و آلمانی به شمار می رود و تا سال 97 تولید شده است. این خودرو از موتوری با حجم 1.5 لیتر و با قدرت 103 اسب بخار بهره می برد که می تواند به حداکثر سرعت 170 کیلومتر در ساعت برسد. مصرف ترکیبی این خودرو نیز تنها 6.4 لیتر در صد کیلومتر معرفی شده است.

علائم هشدار دهنده گیربکس برلیانس h320

منظور از علائم هشدار دهنده نشانه هایی هستند که از خرابی های کوچک در داخل گیربکس برلیانس h320 خبر می دهند. اگر این نشانه ها را جدی بگیرید می توانید از خرابی های بزرگتر پیشگیری نمایید چرا که معمولا هر خرابی بزرگی که در گیربکس برلیانس h320 بوجود می آید مشکل در ابتدا از یک ایراد کوچک شروع شده است که عدم توجه یا سهل انگاری راننده در تعمیر ان ایراد به خرابی های بزرگتر منتهی شده است. مهمترین علامتهایی که از خرابی گیربکس برلیانس h320 خبر می دهند به شرح زیر هستند:

 • زوزه کشیدن گیربکس برلیانس h320: زوزه کشیدن یک صدای غیر عادی در گیربکس برلیانس h320 است که به مرور زمان با تشدید ایراد در گیربکس صدای آن نیز افزایش می یابد. بهتر است تا قبل از آنکه ایراد مذکور سایر قطعات گیربکس را درگیر کند سبت به عیب یابی دقیق و رفع عیر در تعمیرگاه اختصاصی گیربکس برلیانس h320 اقدام شود..
 • روشن شدن چراغ چک گیربکس برلیانس h320: روشن شدن چراغ چک قطعا به دلیل وجود ایرادی در گیربکس است و حتی اگر چراغ چک مدت کوتاهی روشن بود و سپس خاموش گردید نمی توان انتظار داشته که ایراد مذکور خود به خود رفع شده باشد. لذا باید به تعمیرگاه مجاز گیربکس برلیانس h320 مراجعه کنید و مسئله را با تعمیرکار حرفه ای در میان بگذارید تا اگر ایرادی در گیربکس وجود دارد شناسایی و برطرف شود.
 • لرزش گیربکس برلیانس h320: از جمله ایراداتی به لرزش گیربکس برلیانس h320 منتهی می شوند می توان کاهش سطح روغن گیربکس و انبالانسی چرخ دنده ها یا خرابی بلبرینگها را نام برد. همچنین در صورتی که تعمیر گیربکس برلیانس h320 در تعمیرگاه اختصاصی و توسط تعمیرکار با تجربه انجام نشده باشد احتمال دارد که اتصالات گیربکس شل شده و پس از مدتی گیربکس برلیانس h320 دچار لرزش شود.
 • تقه زدن گیربکس برلیانس h320: از جمله خرابی هایی که ممکن است به تقه زدن در گیربکس منتهی شود خرابی در چرخ دنده ها یا سلکتور دنده گیربکس برلیانس h320 است.
 • افزایش دمای گیربکس برلیانس h320: افزایش دما در گیربکس می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. از جمله مشکلاتی که با بالا رفتن دمای گیربکس برلیانس h320 بوجود می آید کاهش کیفیت روغن گیربکس و کاهش سطح روغنکاری چرخ دنده ها خواهد بود. همچنین بالا رفتن اصطکاک بین چرخ دنده ها می تواند به آنبالانسی آنها منتهی شود.

تعویض روغن گیربکس برلیانس h320

برای اینکه به اهمیت تعویض روغن در گیربکس برلیانس h320 پی ببرید می بایست با وظیفه اصلی روغن گیربکس آشنا شوید. قطعات متحرک یعنی چرخ دنده های گیربکس برلیانس h320 تحت فشار بسیار بالایی کار می کنند و در صورتی که به خوبی روانکاری نشونند این فشار به شکل تصادعی افزایش خواهد یافت. روغن گیربکس با توجه به لزجت بالایی که دارد بین سطوح چرخ دنده ها قرار گرفته و اصطکاک بین انها را کاهش می دهد. اما اگر روغن لزجت و چسبندگی خود را به مرور زمان از دست داده باشد عملیات روانکاری به خوبی به انجام نمی رسد. و در نتیجه با بالا رفتن ضریب اصطکاک بین سطوح فشار بیشتری به چرخ دنده ها وارد خواهد آمد. به مرور زمان این فشار به حدی می رسد که در نهایت به آنبالانسی چرخ دنده ها و حتی قفل شدن کامل گیربک منجر می شود. به همین دلیل است که تعویض روغن گیربکس برلیانس h320 یکی از سرویسهای مهم این گیربکس به شمار می رود.

زمان تعویض روغن گیربکس برلیانس h320

چند فاکتور مختلف در زمان تعویض روغن گیربکس برلیانس h320 موثر هستند. مهمترین فاکتور مسافت طی شده توسط خودرو است که به طور متوسط هر 50 تا 80 هزار کیلومتر برای تعویض روغن گیربکس برلیانس h320 در نظر گرفته می شود. اما این مسافت از سوی دیگر به مدت زمان استفاده از روغن نیز وابسته خواهد بود. بدین ترتیب که اگر بیش از 5 تا 7 سال از آخرین باری که روغن گیربکس برلیانس h320 خود را تعویض نموده اید گذشته باشد و هنوز مسافت تعیین شده را پشت سر نگذاشته باشید لازم است نسبت به تعویض روغن گیربکس برلیانس h320 اقدام کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که کیفیت روغن مصرفی نیز عامل موثری در طول عمر آن بوده و اگر از روغن گیربکس با کیفیت پایینتر استفاده می کنید دو ره تعویض روغن شما باید کوتاه تر باشد. عوامل محیطی مانند شرایط آب و هوایی و نحوه رانندگی شما نیز تاثیر مستقیمی بر طول عمر روغن گیربکس برلیانس h320 خواهد گذاشت.

هزینه تعمیر گیربکس برلیانس h320

در مجموعه پاور گیربکس اهمیت زیادی به نظرات و پیشنهادات مشتریان داده می شود اغلب مشتریان تمایل دارند که هزینه کمتری برای تعمیر گیربکس برلیانس h320 خود بپردازند. در مجموعه پاور گیربکس با دید بلند مدت به این درخواست نگاه  می شود. یعنی از یک سو با کاهش سود در تعمیر گیربکس برلیانس h320 هزینه تعمیر آن کاهش می یابد و از سوی دیگر با افزایش کیفیت تعمیر سعی می شود که از تعمیرات دوباره و مجدد بر روی گیربکس برلیانس h320 اجتناب گردد. افزایش کیفیت تعمیر گیربکس برلیانس h320 به شکل بالا بردن کیفیت فرایند عیب یابی و همچنین استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت و به کار گرفتن کارشناسان حرفه ای آموزش دیده و با تجربه می باشد. برای اینکه بدانید هزینه تعمیر گیربکس برلیانس h320 شما چقدر می شود می بایست به تعمیرگاه تخصصی این گیربکس مراجعه کنید تا پس از عیب یابی دقیق مشخص شود که چه قطعاتی نیاز به تعمیر و چه قطعاتی نیاز به تعویض دارند. سپس می توان هزینه تعمیر گیربکس برلیانس h320 را تخمین زد.

سرویسهای نگهداری گیربکس برلیانس h320

به مجموعه اقداماتی که برای نگهداری هر چه بهتر و طول عمر بیشتر گیربکس برلیانس h320 در نظر گرفته می شود سرویسهای نگهداری گیربکس برلیانس h320 می گویند. این سرویسها به شرح زیر در نظر گرفته می شوند:

 • تاثیر نصب لوازم جانبی بر گیربکس برلیانس h320: برخی تغییرات سلیقه ای و نصب برخی لوازم جانبی در صورتی که به شکل غیر متعارف نصب شوند و خودرو را از شرایط استاندارد طراحی خارج گردانند موجب خواهد شد که به قطعات مختلف از جمله گیربکس اتومات برلیانس h320 آسیب وارد آید. به عنوان مثال نصب قطعات جانبی سنگین بر بدنه خورو فشار وارده بر گیربکس برلیانس h320 را افزایش می دهد.
 • مطالعه دفترچه راهنمای خودرو: کمپانی سازنده گیربکس برلیانس h320 بر حسب مدل خودرو ممکن است توصیه های منحصر به فرد و نکات ریزی را در نظر داشته باشد که تاثیر زیادی بر طول عمر و استهلاک گیربکس برلیانس h320 داشته باشد. این توصیه ها در دفترچه راهنمای خودرو درج گردیده است. به همین دلیل توصیه می شود که حداقل برای یک بار دفترچه راهنمای خودرو با  دقت مطالعه شود.
 • تعویض روغن گیربکس برلیانس h320: روغن در ایتدا که به گیربکس برلیانس h320 تزریق می گردد چسبندگی بالایی دارد به نحوی که اگر مقدار اندکی از آن را بین دو انگشت دست بسنجید متوجه لزجت بالای آن خواهید شد. به مرور زمان و با توجه به فشار بالای کاری در گیربکس برلیانس h320 روغن کیفیت خود را از دست داده و رنگ آن از قرمز روشن به سیاه تغییر می کند. همچنین چسبندگی آن نیز به شکل محسوسی کاهش خواهد یافت در این مواقع چاره ای نیز جز اینکه روغن گیربکس برلیانس h320 تعویض گردد.
 • بازدید دوره ای گیربکس برلیانس h320: بازدید دوره ای یکی از سرویسهای مهم و تاثیر گذار در گیربکس برلیانس h320 به شمار می رود. برای این کار باید خودرو را به تعمیرگاه اختصاصی گیربکس برلیانس h320 انتقال دهید. کارشناسان ما طی دو مرحله بازدید دوره ای را به انجام می رسانند. در مرحله نخست هنگامی که موتور خودرو گرم باشد مواردی مانند دمای بیش از حد گیربکس و لرزش و صدای آن و همچنین نشتی گیربکس ارزیابی می گردد. توجه داشته باشید که ممکن است به عنوان مثال در حالت موتور سرد گیربکس برلیانس h320 هیچ نشتی از خود نشان ندهد اما زمانی که کاملا گرم شده باشد کمی نشتی داشته و به مرور زمان به همین علت سطح روغن گیربکس افت کند. لذا حتما باید این موارد در وضعیت موتور گرم تست شوند. در مرحله دوم موارد دیگری مانند سطح روغن گیربکس برلیانس h320 و کیفیت روغن چک می شود. باز باید توجه داشته باشید که اگر این موارد را در وضعیعی که گیربکس و روغن ان گرم هستند چک کنید احتمال خطا وجود خواهد داشت چرا که هم سطح روغن و هم کیفیت روغن به دمای آن وابسته هستند.
 • پیگیری علائم هشدار دهنده گیربکس برلیانس h320: هر علامت خشدار دهنده می تواند نشانه ای از یک خرابی کوچک در گیربکس باشد که اگر به موقع شناسایی و رفع نشود مشکلات عدیده را به دنبال خواهد داشت و چه بسا قطعات دیگری نیز در داخل گیربکس برلیانس h320 دچار آسیب دیدگی شوند. لذا هر نشانه هشدار دهنده و یا به عبارت ساده تر هر گونه تغییر در عملکرد گیربکس برلیانس h320 را بلافاصله به تعمیرکار متخصص گیربکس برلیانس h320 اطلاع دهید.
 • رانندگی استاندارد برای حفظ گیربکس اتومات برلیانس h320: منظور از این بخش قرار دادن شرط و شروط اضافه در رانندگی نیست. تنها باید رفتارهای مخاطره آمیز را در رانندگی خود بشناسید. رفتارهایی که نه تنها به گیربکس برلیانس h320 بلکه به سایر بخشهای خودرو نیز می توانند آسیب جدی وارد آورند. مهمترین عامل در افزایش استهلاک گیربکس برلیانس h320 گاز و ترمز گرفتنهای پیاپی است. این کار سبب می شود که نیروهای منتقل شده از موتور به گیربکس مدام تغییر کند و استهلاک گیربکس برلیانس h320 افزایش یابد. همچنین حرکت با سرعت بالا در جاده های ناهموار یا سربالایی و… می تواند فشاری بیش از فشار استاندارد بر گیربکس برلیانس h320 وارد آورد.
 • عدم بکسل کردن خودروهای دیگر: برلیانس h320 یک خودرو سواری شهری است و برای کارهای سنگین مانند بکسل کردن سایر خودروها طراحی نشده است. البته با یک یا دور بار بکسل کردن خودرویی دیگر قاعدتا مشکل خاصی برای گیربکس برلیانس h320 شما پیش نمی آید اما بهتر است اولا این کار را توسط جرثقیل انجام دهید در ثانی اگر ناچار به بکسل کردن خودروهای دیگر شده اید حدالمقدور با سرعت پایینتر حرکت کنید.

تعمیرات اضطراری گیربکس برلیانس h320

تعمیر این گیربکس قاعدتا بهتر است که در تعمیرگاه مجاز قرار انجام بگیرد اما در شرایطی که گیربکس برلیانس h320 از کار افتاده باشد و امکان حرکت دادن خودرو وجود نداشته باشید می توانید مطابق روش تعمیرات اضطراری گیربکس برلیانس h320 که در زیر بیان شده عمل نمایید این روش همیشه موثر نیست اما در بسیاری از اوقات می تواند مشکل را رفع کند:

 • خودرو را خاموش کنید و دنده را در وضعیت خلاص قرار دهید و بست باتری را بردارید.
 • پس از گذشت پنج دقیقه بست باتری را متصل کرده و خودرو را بدون فشردن پدال گاز یا هیچ دکمه دیگری روشن کنید.
 • اجازه دهید سی ثانیه خودرو روشن بماند و موتور در حالت درجا کار کند سپس خودرو را خاموش کنید.
 • خاموش و روشن کردن را در فاصله های سی ثانیه ای و بدون فشردن پدال گاز سه مرتبه تکرار کنید.
 • حالا دنده در وضعیت دلخواه قرار دهید و به آرامی حرکت نمایید.

سوالات متداول در خصوص گیربکس برلیانس h320

آیا تعویض روغن گیربکس برلیانس h320 علاوه بر مسافت دوره زمانی خاصی طی شده دارد؟

همانطور که گفته شد تعویض روغن معمولا گیربکس برلیانس h320 در مسافت های ذکر شده باید به انجام برسد. اما هر روغنی تاریخ مصرف مربوط به خود را دارد و در صورتی که تاریخ مصرف آن گذشته باشد حتی اگر از خودرو استفاده کافی نکرده باشید و مطافت مد نظر کمپانی سازنده طی نشده باشد نیز باید نسبت به عوض کردن روغن گیربکس برلیانس h320 اقدام کنید.

به چه وضعیتی وضعیت اضطراری دنده سه گیربکس برلیانس h320 می گویند؟

به وضعیتی که بنا به دلایلی گیربکس به شکل خودکار در وضعیت دنده سه قفل می شود وضعیت اضطراری دنده سه گیربکس برلیانس h320 گفته می شود. عدم تنظیم مناسب کامپیوتر گیربکس برلیانس h320 یا وجود ایراد در سیستم برقی و سنسورها می تواند دلیل وضعیت اضطراری دنده سه در گیربکس برلیانس h320 باشد.

آیا در گیربکس خودروهای هیبریدی نیز روغن گیربکس مانند گیربکس برلیانس h320 باید تعویض شود؟

در خودروهای هیبریدی نیز با توجه به ساختار گیربکس و فشاری که به ان وارد می آیدو  با توجه به نوع گیربکسی که مورد استفاده قرار گرفته دوره خاصی برای تعویض روغن در نظر گرفته می شود که در دفترچه راهنمای خودرو ذکر گردیده است.

در مواقعی که گیربکس برلیانس h320 در دنده پارک قفل شود چه کاری می توان انجام داد؟

در این مواقع ممکن است بتوانید با راهکارهای بخش تعمیرات اضطراری گیربکس برلیانس h320 مشکل را موقتا رفع نمایید.

مهمترین سرویسهای نگهداری گیربکس برلیانس h320 چه مواردی را شامل می شوند؟

دو سرویس حایز اهمیت در گیربکس برلیانس h320 را به ترتیب تعویض روغن گیربکس و بازدید دوره ای آن در نظر می گیرند.

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس برلیانس
تعمیر گیربکس برلیانس h330
تعمیر گیربکس جک s5
تعمیر گیربکس لیفان 520

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 09128397793
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا