پاورگیربکس / تعمیر گیربکس برلیانس h330

تعمیر گیربکس برلیانس h330

تعمیر گیربکس برلیانس h330

تعمیر گیربکس برلیانس h330 می بایست توسط نیروهای آموزش دیده انجام شود تا تمامی توصیه های کمپانی سازنده در تعمیر گیربکس برلیانس h330 به خوبی رعایت شود. برای کاهش میزان تعمیر گیربکس برلیانس h330 و افزایش طول عمر مفید این گیربکس باید توصیه های فنی و اقدامات مراقبتی خاصی را به کار ببندید. در مجموعه پاور گیربکس همواره سعی بر این است که گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 به نحوی تعمیر شود که مدتهای طولانی بدون نیاز به تعمیر مجدد کار کند. به این منظور از دستگاه های پیشرفته برای عیب یابی دقیق و تعمیر گیربکس برلیانس h330 استفاده می شود و این امر نیز توسط کارشناسان زبده و کارکشته انجام خواهد شد. استفاده از قطعات اصلی از دیگر مزایای مجموعه پاور گیربکس به شمار می رود که در نهایت این مجموعه را به معتبرترین تعمیرگاه گیربکس برلیانس h330 در تهران بدل ساخته است.

معرفی مختصر برلیانس h330

برلیانس h330 یک سدان متوسط چینی است که در داخل کشور خودمان مونتاژ می گردد. شرکت سایپا سالهاست که مدلهای مختلف برلیانس را به بازار ایران ارائه می دهد و مشتریان خاص خود را دارد. برلیانس h330 یک خودرو دیفرانسیل جلو است که در دو مدل به بازار ارائه شده و موتور BM15L آن حجم موتور 1.5 لیتری داشته و موتور BM16LB آن نیز حجم موتور 1.65 لیتری دارد. حداکثر قدرت این دو موتور برلیانس h330 نیز به ترتیب 103 و 114 اسب بخار می باشد. حداکثر سرعت برلیانس h330 170 کیلومتر در ساعت است و مصرف سوخت ترکیبی آن 6.4 برای موتور اول و 7.8 لیتر در صد کیلومتر برای موتور دوم اندازه گیری شده است.

سرویسهای نگهداری گیربکس اتوماتیک برلیانس h330

برای نگهداری بهتر گیربکس باید اقدمات خاصی را مد نظر قرار داد. دو دسته اقداماتی که برای این منظور تعریف می شوند نخست سرویسهایی است که به صورت دوره ای برای نگهداری گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 توصیه می شود و باید به انجام برسد. دسته دوم اقداماتی هستند که استهلاک گیربکس را بالا می برند و باید از انها پرهیز شود. توجه به مجموعه این کارها طول عمر مفید گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 را افزایش خواهد داد.

 • پیگیری علائم هشدار دهنده گیربکس اتوماتیک برلیانس h330: در صورت مشاهده هر یک از علائم هشدار دهنده می بایست سریعا به تعمیرگاه اختصاصی گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 مراجعه کنید و با عیب یابی دقیق ایراد گیربکس را رفع نمایید.
 • مطالعه دفترچه راهنمای خودرو: معمولا ممکن است کمپانی سازنده توصیه خاصی برای نگهداری بهتر گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 در دفترچه راهنمای خودرو ذکر کرده باشد که بسته به مدل خودرو در این دفترچه درج شده است. بهتر است حداقل یک بار دفترچه راهنما را مطالعه کنید تا از توصیه های سازنده در خصوص گیربکس و سایر بخشهای خودرو مطلع گردید.
 • تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330: یکی از سرویسهای مهم گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 که به صورت دوره ای به انجام می رسد تعویض روغن گیربکس است. با تعویض روغن به موقع از بسیاری از خرابی های چرخ دنده ها و قطعات متحرک و قطعات حساس گیربکس پیشگیری خواهید کرد.
 • تاثیر تعویض رینگ و لاستیک بر گیربکس اتوماتیک برلیانس h330: در صورتی که رینگ و لاستیک خودرو خود را با رینگ و لاستیک غیر متعارف و با اندازه های خیلی بزرگ یا کوچک تعویض کنید نسبت انتقال دور موتور تغییر می کند و لذا در دراز مدت فشار زیادی بر گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 وارد خواهد آمد.
 • تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330: فیلتر روغن برای تمیز نگه داشتن روغن گیربکس در ورودی اویل پمپ نصب می شود و تاثیر زیادی در عملکرد روغن دارد. توصیه می شود در هر بار تعویض روغن گیربکس حتما فیلتر روغن آن را نیز عوض کنید چرا که فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 یک قطعه مصرفی است و با عملیاتی مانند گازوئیل شویی یا باد گرفتن تمیز نخواهد شد.
 • بازدید دوره ای گیربکس اتوماتیک برلیانس h330: بازدید دوره ای به صورت سه ماهه و در تعمیرگاه اختصاصی گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 انجام می شود. در این بازدید موارد متعددی مانند نشتی گیربکس سطح و کیفیت روغن گیربکس و دما و لرزش و شل بودن اتصالات گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 مورد ارزیابی کارشناس قرار می گیرد.

علائم هشدار دهنده گیربکس اتوماتیک برلیانس h330

گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 بخشهای مختلفی دارد و امکان خرابی برای هر بخش وجود دارد. اما نکته مهم این است که در صورتی که هر یک از این قطعات خراب شوند تاثیر سویی بر سایر قطعات می گذارند و یک خرابی بسیار کوچک ممکن است به مرور زمان تشدید شده و قطعات مختلفی از گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 را دچار خرابی کند. لذا توجه به علامتهایی که خرابی های کوچک گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 را مشخص می کنند می تواند از تعمیرات پر هزینه آتی جلوگیری نماید. مهمترین این علامتها به شرح زیر هستند:

 • لرزش گیربکس اتوماتیک برلیانس h330: بسیاری از خرابی ها در گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 در صورتی که به مرحله ای از شدت برسند موجب لرزش گیربکس اتومات خواهند شد. اما برخی مواقع نیز ممکن است خرابی خاصی وجود نداشته باشد اما به علت شل شدن اتصالات گیربکس لرزش ایجاد شده باشد. بویژه اگر تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 خود را در تعمیرگاه غیر مجاز انجام داده باشید احتمال استاندارد نبودن تعمیر و شل شدن اتصالات وجود خواهد داشت.
 • زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330: معمولا آنچه باعث می شود در گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 یا هر دستگاه دیگری صدای ناهنجار زوزه کشیدن به گوش برسد سایش بیش از حد دو قطعه متحرک است. لذا در صورتی که گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 شما دچار ایراد زوزه کشیدن شده باشد ممکن است روغن گیربکس کاهش یافته باشد و یا اینکه بلبرینگهای گیربکس خراب شده باشند. همچنین انبالانسی چرخ دنده ها نیز صدای شدید زوزه کشیدن را به همراه خواهد آورد.
 • تقه زدن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330: تقه زدن نیز از جمله دیگر صداهای گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 است که نشانه ای از خرابی در گیربکس می باشد. معمولا مواردی مانند خرابی توربین یا سوپاپها و یا شیربرقی ها از جمله مواردی هستند که به تقه زدن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 منتهی خواهد شد.
 • گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330: از جمله ایرادهایی که به گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 منتهی می شود سایش بیش از حد کلاچ است. همچنین کاهش فشار روغن نیز می تواند دلیل این ایراد باشد.
 • روشن شدن چراغ چک گیربکس اتوماتیک برلیانس h330: چراغ چک گیربکس از جمله ایرادهای مشخص است که نشان دهنده خرابی یکی از قطعات گیربکس می باشد. نکته مهم در این خصوص اهمیت دادن به روشن شدن موقت چراغ چک گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 می باشد. چرا که بسیاری از رانندگان هنگامی که مدت کوتاهی روشن شده و خود به خود خاموش می شود گمان می کنند که مشکل خاصی وجود ندارد در حالی که ممکن است ایراد در مراحل ابتدایی باشد و اتفاقا بهترین زمان برای رسیدگی به ایراد مذکور باشد.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330

برای پی بردن به اهمیت نقش روغن در گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 باید با وظایف روغن در گیربکس آشنا شویم. سه وظیفه مهم برای روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 تعریف می شود. نخست روانکاری قطعات متحرک است که تحت فشار بالا کار می کنند و اگر به میزان استاندارد روانکاری بین این قطعات توسط روغن گیربکس انجام نشود اصطکاک آنها بسیار بالا رفته و مشکلات زیادی را به بار خواهد اورد. دومین وظیفه روغن گیربکس خنک کاری قطعات متحرک است. برای این منظور باید سیستم خنک کاری خودرو نیز به درستی کار کند. وظیفه سوم نیز انجام برخی فرایندهای خاص در داخل گیربکس است. حال اگر روغن گیربکس کیفیت خود را از دست داده باشد هیچ یک از این وظایف به درستی انجام نشده و در نتیجه خرابی های پر هزینه ای در انتظار گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 شما خواهد بود.

زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330

معمولا زمان تعویض روغن گیربکس همانند زمان تعویض روغن موتور به مسافت طی شده توسط خودرو مربوط است. بنا به مدل خودرو معمولا بین 40 تا 60 هزار کیلومتر برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 در نظر گرفته می شود. البته این مسافت مدت زمان خاصی نیز دارد. یعنی اگر مدت 4 تا 6 سال از آخرین تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 شما گذشته باشد اما مسافت مورد نظر پیموده نشده باشد ضروری است که روغن گیربکس تعویض شود. همینطور باید دانست که زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 علاوه بر مدت و مسافت به رانندگی شما نیز وابسته است. حرکات سریعو تغییرات پیاپی در سرعت و شتاب خودرو سبب می شود که استهلاک گیربکس بالا رود و طول عمر روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 نیز کاهش یابد. همچنین حرکت سریع در شرایط سخت مانند جاده های پر پیچ و خم یا سربالایی یا هنگام بکسل کردن خودروهای دیگر سبب خواهد شد که استهلاک گیربکس و روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 افزایش یابد.

تعمیرات اضطراری گیربکس اتوماتیک برلیانس h330

منظور از تعمیرات اضطراری اقداماتی است که در وضعیت اضطراری برای راه اندازی خودرو به کار گرفته می شود. یعنی شرایطی که خودرو به علت قفل شدن گیربکس امکان حرکت نداشته باشد. در صورتی که این راهکارها مشکل را موقتا رفع نمود و توانستید خودرو را راه اندازی کنید توصیه می شود در اولین فرصت برای ارزیابی و عیب یابی دقیق به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 مراجعه نمایید. همچنین به یاد داشته باشید تحت هر شرایطی اگر کار کردن گیربک با صدا و لرزش شدیدی همراه باشد باید خودرو را خاموش کنید و توسط جرثقیل به تعمیرگاه مجاز انتقال دهید.

 • خودرو را خاموش کنید و بست باتری را بردارید.
 • پس از گذشت حدود 5 دقیقه می توانید بست باتری را وصل نمایید.
 • بدون اینکه پدال گاز یا هیچ دکمه یا پدال خاصی را فشار دهید خودرو را روشن کنید.
 • اجازه دهید سی ثانیه خودرو در جا کار کند سپس خودرو را خاموش کنید.
 • فرایند روشن و خاموش کردن خودرو را در فواصل سی ثانیه ای سه مرتبه تکرار کنید.
 • حال تنظیم مجدد کامپیوتر گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 انجام شده و می توانید خودرو را روشن کرده دنده را در وضعیت دلخواه قرار داده و حرکت نمایید.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس h330

در مجموعه پاور گیربکس با کاهش حاشیه سود سعی شده که هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 کاهش یابد. برای اینکه از هزینه دقیق تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 خود مطلع شوید بهتر است خودرو را به تعمیرگاه مجاز گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 یعنی مجموعه پاور گیربکس انتقال دهید تا توسط دستگاه های پیشرفته عیب یابی آن انجام شود و مشخص گردد که چه قطعاتی نیاز به تعمیر دارند و چه قطعاتی را می بایست تعویض نمود. پس از انجام این کار می توان هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 را مشخص نمود.

سوالات متداول گیربکس اتوماتیک برلیانس h330

دوره های زمانی تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 به چه عواملی وابسته است؟

نحوه عملکرد گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 و رانندگی شما و همچنین کیفیت روغن از جمله مواردی هستند که در طول عمر و کیفیت روغن گیربکس تاثیر گذار است. همچنین خرابی های احتمالی گیربکس نیز در طول عمر گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 موثر خواهد بود.

وضعیت اضطراری دنده سه گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 به چه حالتی گفته می شود؟

گاهی به صورت خودکار و به دلیل برخی ایرادات ممکن است گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 در وصعیت دنده سه قفل شود به چنین حالتی وضعیت اضطراری دنده سه گفته می شود.

آیا خودروهای هیبریدی نیز به تعویض روغن گیربکس مانند گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 نیاز دارند؟

بله کلیه خودروهای اتوماتیک که از روغن در گیربکس خود استفاده می کنند به دلیل اصطکاک بیش از حد قطعات در صورت کاهش کیفیت روغن نیاز به تعویض روغن گیربکس همانند گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 خواهند داشت.

خلاصی خود به خودی گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 را چطور می توان رفع نمود؟

در بسیاری از مواقع که خودرو به صورت خود به خودی دچار خلاصی گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 می شود با جا به جا کردن اهرم دنده مشکل رفع می شود. اگر مشکل رفع نگردید بهتر است اقدامات مربوط به تعمیرات اضطراری گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 را به انجام برسانید.

گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 چگونه به وضعیت روغن گیربکس مربوط می شود؟

در صورتی که روغن گیربکس کیفیت خود را از دست داده باشد یا به علت نشتی سطح روغن پایین امده باشد و یا به علت خرابی اویل پمپ یا گرفتگی فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 فشار روغن کاهش یافته باشد فشار روغن کافی برای درگیر شدن استاندارد کلاچ وجود نخواهد داشت و در نتیجه مشکل گاز هر خوردن گیربکس اتوماتیک برلیانس h330 پیش می اید.

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس برلیانس
تعمیر گیربکس برلیانس h320

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 09128397793
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا