پاورگیربکس / تعمیر گیربکس سانگ یانگ

تعمیر گیربکس سانگ یانگ

تعمیر گیربکس سانگ یانگ با قطعات اصلی

تعمیر گیربکس سانگ یانگ حتما باید در تعمیرگاه اختصاصی و با استفاده از قطعات اصلی انجام شود. در مجموعه پاور گیربکس در تعمیر گیربکس اتوماتیک از دستگاههای پیشرفته و قطعات با کیفیت استفاده می شود. جهت کاهش تعمیر گیربکس سانگ یانگ می بایست برنامه زمان بندی سرویسهای دوره ای نگهداری این گیربکس را اجرا کنید و به علائم هشدار دهنده که نشان دهنده خرابی های کوچک در این گیربکس هستند توجه داشته باشید.

سانگ یانگ خودروساز با کیفیت کره ای

سانگ یانگ یکی از بزرگترین شرکتهای خودرو سازی در کره ای است که محصولات آن به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود. از جمله مهمترین مدلهای خودروهای این کمپانی می توان به سانگ یانگ اکتیون و تیوولی، چیرمن، رکستون، موسو، نیوکوراندو، کایرون و کوراندو اشاره کرد.

علائم هشدار دهنده گیربکس اتومات سانگ یانگ

اگر بتوانید خرابی های کوچک گیربکس اتومات سانگ یانگ را به موقع تشخیص دهید و نسبت به تعمیر گیربکس اقدام کنید از بسیاری از خرابی های بزرگ وهزینه های هنگفت برای تعمیرات اساسی گیربکس اتومات سانگ یانگ رهایی خواهید یافت. مهمترین خرابی های کوچک و تاثیر گذار که در قالب علائم هشدار دهنده خود را بروز می دهند در این بخش معرفی می گردد. توصیه می شود با دیدن این علائم هر چه سریعتر برای عیب یابی و تعمیر گیربکس اتومات سانگ یانگ خود به تعمیرگاه اختصاصی این گیربکس مراجعه کنید.

 • گاز هرز خوردن گیربکس اتومات سانگ یانگ: گاز هرز خوردن را برخی از رانندگان به خرابی موتور یا سنسورهای برقی خودرو مربوط می دانند. لذا به اشتباه به تعمیرگاه موتوری یا تعمیرگاه برق خودرو مراجعه می کند در حالی که در اغلب اوقات گاز هرز خوردن خودرو سانگ یانگ به کلاچ گیربکس مربوط می شود.
 • لرزش گیربکس اتومات سانگ یانگ: لرزش در گیربکس به دلایل مختلفی رخ می دهد. از جمله دلایل مهم لرزش را می توان به شل بودن اتصالات گیربکس مربوط دانست. در مواقعی که از تعمیرگاه غیر تخصصی برای تعمیر گیربکس اتومات سانگ یانگ استفاده می کنید ممکن است فرایند تعمیر و مونتاژ گیربکس به شکل استاندارد انجام نشود و اتصالات مربوطه با گشتاور استاندارد سفت نشده باشد که در نتیجه خیلی زود با شل شدن این اتصالات گیربکس دچار لرزش خواهد شد.
 • زوزه کشیدن گیربکس اتومات سانگ یانگ: بیشتر مواقع زوزه کشیدن گیربکس دو دلیل دارد. نخست خرابی بلبرینگهاست و دلیل دوم کاهش سطح روغن گیربکس است. خرابی بلبرینگ به آزادی شافت چرخ دنده مربوطه منجر شده و می تواند خرابی های بزرگتری مانند آنبالانسی را بدنبال داشته باشد. کاهش سطح روغن نیز روانکاری و خنک کاری قطعات مختلف داخلی گیربکس اتومات سانگ یانگ را دچار ایراد خواهد کرد.
 • بوی سوختگی گیربکس اتومات سانگ یانگ: برای بوی سوختگی در گیربکس اتومات سانگ یانگ نیز دو ایراد ذکر می گردد. ایراد نخست دمای بیش از حد گیربکس است که می تواند ناشی از خرابی در سیستم خنک کاری خودرو باشد. دلیل دوم نیز آمپر کشیدن قطعات برقی و سیم کشی های مربوطه در داخل گیربکس اتومات سانگ یانگ است که در این مورد احتمال آتش سوزی نیز وجود دارد.
 • تقه زدن گیربکس اتومات سانگ یانگ: تفاوت صدای زوزه کشیدن گیربکس با صدای تقه زدن آن در این است که زوزه کشیدن معمولا به صورت یک صدای ممتد به گوش می رسد در حالی که تقه زدن گیربکس اتومات سانگ یانگ معمولا به شکل صدای منقطع و پشت سر هم به گوش می رسد. هر گونه تغییر در صدای طبیعی گیربکس اتومات سانگ یانگ نشانه ای از خرابی می تواند باشد و باید گیربکس مورد عیب یابی قرار گیرد.
 • گیر کردن دنده گیربکس اتومات سانگ یانگ: برخی مواقع حس می کنید که اهرم دنده در وضعیت خاصی گیر می کند و باید تلاش بیشتری داشته باشید تا بتوانید وضعیت دنده را عوض کنید. در این مواقع بهتر است تا قبل از تشدید ایراد به تعمیرگاه مجاز گیربکس اتومات سانگ یانگ مراجعه شود در غیر این صورت ممکن است گیربکس ناگهان قفل شود و نتوانید تعویض دنده انجام دهید.

سرویسهای دوره ای نگهداری گیربکس اتومات سانگ یانگ

برای اینکه گیربکس اتومات سانگ یانگ شما طول عمر بیشتری داشته باشد و مدت طولانی تری با حداکثر کارایی کار کند می بایست برخی اقدامات و سرویسها را به انجام برسانید. اقداماتی که برای کاهش استهلاک گیربکس اتومات سانگ یانگ مهم هستند در این بخش ذکر می گردند:

 • تعویض روغن گیربکس اتومات سانگ یانگ: روغن نقشی اساسی در روانکاری و خنک کاری قطعات مختلف گیربکس اتومات سانگ یانگ داشته و با توجه به اینکه به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهد بهتر است سر موعد مقرر نسبت به تعویض ان اقدام شود.
 • تعویض فیلتر روغن گیربکس اتومات سانگ یانگ: فیلتر روغن نیز که وظیفه تمیز کردن روغن گیربکس را بر عهده دارد قطعه ای بسیار حساس به شمار می رود. در صورتی که فیلتر روغن گیربکس اتومات سانگ یانگ دچار آسیب شده باشد ممکن است ذرات آلودگی وارد قسمتهای حساس گیربکس شوند و خرابی های بزرگی را در پی داشته باشند. بهتر زمان برای تعویض فیلتر روغن گیربکس دوره تعویض روغن گیربکس است.
 • بازدید دوره ای گیربکس اتومات سانگ یانگ: یکی از مهمترین اقداماتی که اگر انجام شود می تواند تضمین کننده سلامت گیربکس اتومات سانگ یانگ باشد بازدید دوره ای است. در بازدید دوره ای وضعیت گیربکس توسط کارشناس آموزش دیده مورد بازرسی قرار می گیرد و کوچکترین ایرادات به خوبی کشف شده می توان قبل از تشدید این ایرادات را برطرف نمود. معمولا توصیه می شود هر یک تا سه ماه یکبار خودرو سانگ یانگ خود را برای بازدید دوره ای به تعمیرگاه اختصاصی انتقال دهید.
 • تعویض رینگ و لاستیک و تاثیر آن بر گیربکس اتومات سانگ یانگ: اگر رینگ و لاستیک خودرو خود را با رینگ و لاستیکی با اندازه غیر متعارف عوض کنید با توجه به تغییری که در نسبت انتقال دور بوجود خواهد آمد ممکن است فشار مضاعفی بر گیربکس اتومات سانگ یانگ وارد آمده و لذا استهلاک گیربکس افزایش یابد.
 • رانندگی اصولی و گیربکس اتومات سانگ یانگ: نحوه استفاده شما از هر وسیله ای در طول عمر آن وسیله موثر است. گیربکس اتومات سانگ یانگ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در صورتی که رانندگی غیر اصولی داشته باشید استهلاک آن افزایش خواهد یافت. حرکت با تغییرات متعدد سرعت و شتاب و همچنین حرکت سریع در جاده های پر پیچ و خم و سربالایی و همچنین در شرایطی که بار زیادی در خودرو وجود دارد منجر به افزایش فشار بر گیربکس اتومات سانگ یانگ خواهد شد.
 • مطالعه دفترچه راهنمای خودرو سانگ یانگ: بسته به مدل و نوع خودرو ممکن است کمپانی سازنده توصیه های خاصی را برای حفظ و نگهداری گیربکس اتومات سانگ یانگ داشته باشد که این توصیه ها در دفترچه راهنما ذکر می گردد لذا مطالعه این دفترچه می تواند بسیار مفید و مثمر ثمر باشد.

زمان تعویض روغن گیربکس اتومات سانگ یانگ

بهترین زمان برای تعویض روغن گیربکس اتومات سانگ یانگ بین 40 تا 60 هزار کیلومتر می باشد. این عدد با توجه به مدل خودرو و همچنین نحوه استفاده شما از خودرو و البته کیفیت روغنی که استفاده می کنید مشخص خواهد شد. همچین معادل با این مسافت زمان 3 تا 5 سال نیز در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال اگر قصد دارید روغن گیربکس اتومات سانگ یانگ خود را در 40 هزار کیلومتر تعویض کنید اگر به مدت سه سال از آخرین تعویض روغن گیربکس زمان گذشته باشد و شما هنوز این چهل هزار کیلومتر را طی نکرده باشید نیز ممکن است روغن گیربکس فاسد شود لذا باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

تعمیرات اضطراری گیربکس اتومات سانگ یانگ

برای شرایطی که گیربکس به کلی از کار افتاده است و نمی توانید خودرو را حرکت دهید کارشناسان ما راهکارهای ساده ای را در نظر گرفته اند. لذا اگر در چنین شرایطی قرار داشتید و به تعمیرگاه تخصصی و تعمیرکار حرفه ای گیربکس اتومات سانگ یانگ دسترسی نداشتید از این راهکارها استفاده نمایید:

 • اول خودرو را خاموش کنید. دنده را در حالت خلاص قرار دهید و بست باتری را بردارید.
 • پس از گذشت 5 دقیقه بست باتری را متصل کنید و بدون اینکه پدال گاز یا دکمه دیگری را بفشارید خودرو را روشن کنید و اجازه دهید سی ثانیه در جا کار کند.
 • این عمل باید سه بار تکرار شود بدین ترتیب که هر بار روشن و خاموش کردن خودرو سی ثانیه به طول بیانجامد.
 • در نهایت خودرو را روشن کنید و دنده را در وضعیت دلخواه قرار دهید و اگر لرزش یا صدای غیر عادی از ناحیه گیربکس اتومات سانگ یانگ حس نکردید به آرامی حرکت کنید.

هزینه تعمیر گیربکس اتومات سانگ یانگ

گیربکس اتومات سانگ یانگ از قطعات مختلفی تشکیل شده که خرابی هر یک از این قطعات می تواند به خرابی کامل گیربکس منجر شود و لذا تعمیر آن در کوتاه ترین زمان ضروری خواهد بود. اینکه چه قطعه ای خراب است و میزان آسیب دیدگی قطعه به چه میزان می باشد هزینه تعمیر گیربکس اتومات سانگ یانگ را مشخص خواهد کرد. لذا ابتدا باید خودرو را به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات سانگ یانگ منتقل کنید تا مورد عیب یابی دقیق با دستگاه های پیشرفته قرار گیرد. به یاد داشته باشید که این عیب یابی دقیق مهمترین بخش فرایند تعمیر گیربکس به شمار می رود چرا که اگر قطعه ای که آسیب دیده به خوبی تشخیص داده نشود تعمیرات دوباره و چند باره ای را برای شما به همراه خواهد داشت و می بایست هزینه و زمان زیادی را برای تعمیر گیربکس اتومات سانگ یانگ خود صرف کنید.

سوالات متداول در گیربکس اتومات سانگ یانگ

لرزش گیربکس اتومات سانگ یانگ چه ارتباطی به تعمیر غیر استاندارد آن دارد؟

اگر برای تعمیر گیربکس اتومات سانگ یانگ خود به تعمیرگاه غیر مجاز مراجعه کنید ممکن است عملیات مونتاژ گیربکس به شکل استاندارد انجام نشده و لذا اتصالات مربوطه پس از مدت کوتاهی شل شوند. شل شدن اتصالات نیز دلیل اصلی لرزش در گیربکس اتومات سانگ یانگ خواهد بود. همچنین در صورتی که این اتصالات با گشتاوری بیش از حد سفت شده باشند تنش گیربکس افزایش می یابد. لذا همواره توصیه می شود برای جلوگیری از چنین طبعاتی از خدمات تعمیرگاه مجاز بهره ببرید.

آیا گیربکس اتومات سانگ یانگ نیاز به تعویض روغن دوره ای دارد؟

خودروهای سانگ یانگ بسته به مدل خودرو دوره های تعویض روغن گیربکس 40 تا 60 هزار کیلومتری دارند که عدد دقیق را می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو مطلع شوید.

زوزه کشیدن گیربکس اتومات سانگ یانگ چه دلیل می تواند داشته باشد؟

دلایل مختلفی مانند خرابی بلبرینگ یا آنبالانسی چرخ دنده ها می تواند به زوزه کشیدن گیربکس اتومات سانگ یانگ منجر شود. اما یکی از مهمترین دلایل این ایراد را می توان به کاهش سطح روغن گیربکس اتومات سانگ یانگ مربوط دانست.

اگر گیربکس اتومات سانگ یانگ در وضعیت دنده پارک قفل شد چه باید کرد؟

گیر کردن دنده پارک در گیربکس اتومات سانگ یانگ ممکن است به دلیل خرابی قطعه ای در سیستم روغن و یا سیستم ترمز خودرو رخ دهد. در هر صورت اگر خودرو شما بدین علت حرکت نمی کند با انجام فرایند تعمیرات اضطراری گیربکس اتومات سانگ یانگ که در این مقاله تشریح شد ممکن است بتوانید ایراد را موقتا و تا رسیدن به تعمیرگاه مجاز رفع نمایید.

حالت اضطراری دنده سه در گیربکس اتومات سانگ یانگ به چه دلیل رخ می دهد؟

دلایل مختلفی مانند ایراد در برنامه کامپیوتری گیربکس اتومات سانگ یانگ و یا آلارم سنسورهای موجود در گیربکس می تواند به حالتی منجر شود که گیربکس در وضعیت دنده سه قفل کند. به این حالت وضعیت اضطراری دنده سه می گویند.

مهمترین سرویسهای نگهداری گیربکس اتومات سانگ یانگ به ترتیب اولویت کدام موارد هستند؟

اگر بخواهیم به سه سرویس اساسی و مهم در زمانه نگهداری گیربکس اتومات سانگ یانگ اشاره کنیم به ترتیب بازدید دوره ای تعویض روغن گیربکس و تعویض فیلتر روغن گیربکس را می توان نام برد. در بازدید دوره ای نیز موارد متعددی مانند دمای بیش از حد گیربکس لرزش و صدای گیربکس نشتی و شل بودن اتصالات آن و همچنین سطح و کیفیت روغن گیربکس اتومات سانگ یانگ چک می شود.

آیا در خودروهای هیبریدی همانند  گیربکس اتومات سانگ یانگ نیاز به تعویض روغن پس از طی مسافت خاصی وجود دارد؟

بله در همه انواع گیربکسهای اتومات نیاز به تعویض روغن وجود دارد چرا که روغن در گیربکس اتوماتیک فشار بسیار زیادی را تحمل می کند و پس از مدت کیفیت خود را از دست خواهد داد.

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس اکتیون
تعمیر گیربکس تیوولی
تعمیر گیربکس رکستون
تعمیر گیربکس کوراندو
تعمیر گیربکس خودرو چینی
تعمیر گیربکس جیلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 09128397793
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا