پاورگیربکس / تعمیر گیربکس تویوتا کرولا

تعمیر گیربکس تویوتا کرولا

تعمیر گیربکس تویوتا کرولا

تعمیر گیربکس تویوتا کرولا در بهترین تعمیرگاه تهران با بهترین قطعات و کارشناسان حرفه ای را در مجموعه پاور گیربکس دریافت کنید. جهت کاهش هزینه تعمیر گیربکس اتومات تویوتا کرولا می بایست اقدامات مراقبتی و سرویسهای نگهداری را به موقع به انجام برسانید و در صورت مشاهده علائم هشدار دهنده گیربکس تویوتا کرولا هر چه سریعتر نسبت به عیب یابی و رفع ایراد بوجود آمده اقدام نمایید.

تویوتا کرولا با نیم قرن سابقه

از سال 1966 میلادی که اولین نسخه از خودروهای تویوتا کرولا به بازار آمد تا سال 2018 که آخرین مدلهای آن در بازار عرضه شده این نام همیشه در صنعت خودروسازی دنیا مطرح بوده است. مدلهای قدیمیتر این خودرو از گیربکس دستی استفاده می کردند در حالی که مدلهای جدیدتر همگی از گیربکس اتوماتیک بهره می برند. این خودرو با موتور چهار سیلندر خود می تواند به سرعت 195 کیلومتر در ساعت برسد و موتور ان توانایی تولید 145 اسب بخار قدرت را دارد. شتاب صفر تا صد کیلومتر آن 9.7 ثانیه بوده و مصرف سوخت ترکیبی آن نیز به 9.3 لیتر می رسد. این خودرو از جعبه دنده چهار دنده اتوماتیک استفاده می کند.

تعویض روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا

برای برخی از رانندگان سوال است که چرا باید روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا را تعویض کرد؟ باید دانست که با توجه به فشار کاری بالایی که هنگام انتقال قدرت از موتور به چرخ ها و تبدیل نسبت دور به گشتاور مورد نیاز در گیربکس اتومات تویوتا کرولا وجود دارد به مرور زمان روغن کیفیت خود را از دست خواهد داد. با کاهش کیفیت روغن گیربکس ممکن است قطعات حساس ان در معرض آسیب دیدگی جدی قرار بگیرند لذا برای جلوگیری از این مشکل بهتر است برنامه تعویض روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا را مطابق با استانداردهای طرح شده به انجام برسانید.

زمان تعویض روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا

بهترین زمان برای تعویض روغن گیربکس زمانی است که روغن کیفیت خود را از دست داده باشد. اگر به صورت دوره ای و در بازدیدهای مکرر کیفیت روغن گیربکس را بسنجید بدون توجه به هر پارامتر دیگری می توانید قبل از فاسد شدن روغن گیربکس نسبت به تعویض آن اقدام کنید. با این وجود معمولا مسافت 40 تا 60 هزار کیلومتری برای تعویض روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا در نظر گرفته می شود. در مدلهای جدیدتر این مسافت طولانی تر می باشد. به طور کلی مسافت طی شده لازم برای تعویض روغن گیربکس علاوه بر مدل خودرو به کیفیت روغن مورد استفاده و همچنین به نوه رانندگی و شرایط محیطی استفاده از خودرو نیز وابسته است.

تعمیرات اضطراری گیربکس اتومات تویوتا کرولا

تعمیرات اضطراری در مواقعی به کار می اید که گیربکس خودرو شما از کار افتاده باشد و امکان حرکت دادن خودرو وجود نداشته باشد و از سوی دیگر دسترسی به تعمیرکار حرفه ای گیربکس اتومات تویوتا کرولا نیز نداشته باشید. در این شرایط می توانید راهکارهای زیر را انجام دهید تا شاید موقتا ایراد گیربکس اتومات تویوتا کرولا شما رفع شود:

 • خودرو را خاموش کنید و ابتدا بست باتری را به مدت 5 دقیقه قطع کنید.
 • پس از اتصال مجدد بست باتری باید خودرو را روشن کنید. به یاد داشته باشید در کل فرایند دنده در وضعیت خلاص قرار داشته باشد و پدال گاز یا دکمه دیگری در داخل خودرو نباید فشرده شود.
 • برای تنظیم مجدد کامپیوتر گیربکس اتومات تویوتا کرولا اجازه دهید سی ثانیه خودرو در جا کار کند و سپس خودرو را خاموش کنید و با گذشت سی ثانیه مجدد این مراحل را تکرار کنید.
 • پس از سه مرتبه خاموش و روشن کردن خودرو با شرایط ذکر شده می توانید دنده را در وضعیت دلخواه قرار داده و حرکت نمایید.
 • در صورتی که لرزش غیر عادی یا صدای شدیدی در گیربکس اتومات تویوتا کرولا وجود داشت از حرکت دادن خودرو پرهیز کرده با جرثقیل خودرو را به تعمیرگاه مجاز گیربکس اتومات تویوتا کرولا منتقل نمایید.

علائم هشدار دهنده گیربکس اتومات تویوتا کرولا

گیربکس اتومات تویوتا کرولا بخشهای مختلفی دارد که در صورت آسیب دیدن هر یک از این بخشها ممکن است سایر قسمتهای گیربکس نیز آسیب ببینند. لذا توصیه می شود با علائم هشدار دهنده که شما را از آسیبهای کوچک در داخل گیربکس اتومات تویوتا کرولا مطلع می سازند آشنا شوید و در صورت مشاهده هر یک از این علائم جهت عیب یابی وتعمیر به تعمیرگاه اختصاصی گیربکس اتومات تویوتا کرولا مراجعه کنید.

 • زوزه کشیدن گیربکس اتومات تویوتا کرولا: معمولا دو دلیل برای زوزه کشیدن گیربکس اتومات تویوتا کرولا ذکر می شود. نخست خرابی بلبرینگ در داخل گیربکس است و دوم کاهش سطح روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا می باشد. در صورتی که سطح روغن از حد مشخص شده کمتر شود روانکاری استاندارد انجام نشده و لذا با افزایش اصطکاک صدا زوزه کشیدن از گیربکس اتومات تویوتا کرولا به گوش خواهد رسید.
 • تقه زدن گیربکس اتومات تویوتا کرولا: تقه زدن دلایل مختلفی می تواند داشته باشد از آنبالانسی چرخ دنده ها و خرابی توربین گرفته تا ایراد در سیستم روغن و خرابی اویل پمپ ممکن است به تقه زدن گیربکس اتومات تویوتا کرولا منجر شود.
 • روشن شدن چراغ چک گیربکس اتومات تویوتا کرولا: برای اینکه تعمیرکار بهتر بتواند دلیل روشن شدن چراغ چک را متوجه شود بهتر است زمانی را که چراغ چک روشن می شود مثلا ابتدای حرکت یا در دامنه سرعتی خاص و… به خاطر بسپارید و هنگام مراجعه به تعمیرگاه تخصصی گیربکس کرولا دانسته های خود را با تعمیرکار در میان بگذارید.
 • گاز هرز خوردن گیربکس اتومات تویوتا کرولا: برخی رانندگان گمان می کنند که گاز هرز خوردن خودرو به مشکل موتوری مربوط است. برخی نیز تصور می کنند که ممکن است ایراد به سیستم برق خودرو ارتباط داشته باشد اما در اغلب اوقات گاز هرز خوردن به گیربکس و کلاچ مربوط می شود. سایش کلاچ یا کاهش فشار روغن در گیربکس اتومات تویوتا کرولا از جمله مهمترین دلایل ایراد گاز هرز خوردن به شمار می روند.
 • لرزش گیربکس اتومات تویوتا کرولا: دلایل متعددی نیز برای لرزش گیربکس اتومات تویوتا کرولا ذکر گردیده، به طور کلی هر ایرادی در گیربکس اگر به موقع رفع نگردد ممکن است به لرزش گیربکس اتومات تویوتا کرولا منتهی شود. علی الخصوص شل بودن اتصالات و آنبالانسی چرخ دندها از جمله دلایل شایع لرزش گیربکس به شمار می آیند.
 • استشمام بوی سوختگی گیربکس اتومات تویوتا کرولا: در صورتی که در داخل اتاق خودرو بوی سوختگی به مشام برسد باید خودرو را خاموش کنید و کاپوت را بالا بزنید و سعی کنید محل سوختگی را پیدا کنید. اگر منشا بوی سوختگی گیربکس باشد ممکن است اتصالات برقی آمپر بیش از حد کشیده و سیم کشی های مربوطه داغ شده باشند در این شرایط باید خودرو را برای مدتی خاموش کرده و سپس به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات تویوتا کرولا مراجعه کنید.

سرویسهای نگهداری گیربکس اتومات تویوتا کرولا

برای اینکه گیربکس خودرو شما مدت طولانی تری را با راندمان بالا کار کند و مشکلی برای آن بوجود نیاید باید اقدامات مراقبتی خاصی را مد نظر قرار داده و سرویسهای نگهداری گیربکس را به موقع به انجام برسانید. در این بخش مهمترین نگات و سرویسها جهت نگهداری هر چه بهتر گیربکس اتومات تویوتا کرولا ذکر می گردد:

 • مطالعه دفترچه راهنما: ابتدا توصیه می شود لااقل یک بار دفترچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید. چرا که ممکن است کمپانی سازنده بنا به مدل خودرو توصیه های خاصی را برای شما داشته باشد.
 • بازدید دوره ای گیربکس اتومات تویوتا کرولا: بازدید گیربکس اتومات تویوتا کرولا اگر در تعمیرگاه تخصصی به انجام برسد می تواند نتیجه بهتری بدهد. در این بازدید مواردی مانند کیفیت و سطح روغن گیربکس چک می شود. نشتی گیربکس و شل بودن اتصالات و دما و لرزش و صدا از دیگر پارامترهایی هستند که می بایست در بازدید دوره ای ارزیابی شند. بهتر است در دوره های یک تا سه ماهه نسبت به بازدید گیربکس اتومات تویوتا کرولا خود اقدام کنید.
 • تعویض روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا: روغن گیربکس سالم به رنگ قرمز روشن است وچسبندگی یا لزجت بالایی دارد. همین روغن به مور زمان به نرگ سیاه تغییر رنگ داده و لزجت خود را نیز از دست می دهد. هر گاه در بازدید دوره ای متوجه شدید که روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا کیفیت کافی ندارد نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.
 • تعویض فیلتر روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا: فیلتر روغن گیربکس یک قطعه مصرفی نیست و نمی توان با عملیاتی مانند شستشو با اسید یا گازوئیل و… فیلتر روغن گیربکس را احیا کرد. لذا توصیه می شود در هر مرتبه که تصمیم به تعویض روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا خود گرفتید فیلتر روغن گیربکس را نیز عوض کنید.
 • اجتناب از تغییرات سلیقه ای در خودرو: برخی تغییرات سلیقه ای مانند استفاده از تجهیزات برقی پر مصرف یا تعویض رینگ و لاستیک استاندارد خودرو با رینگ و لاستیک غیر متعارف می تواند در کارکرد گیربکس اتومات تویوتا کرولا و دیگر بخشهای خودرو اختلال ایجاد کند.
 • رانندگی مناسب برای حفظ گیربکس اتومات تویوتا کرولا: منظور از رانندگی مناسب پرهیز از اقدامات مخاطره آمیز است. حرکت سریع در جاده های ناهموار یا سربالایی و فشردن پی در پی پدالهای گاز و ترمز می تواند استهلاک گیربکس اتومات تویوتا کرولا را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

هزیه تعمیر گیربکس اتومات تویوتا کرولا

عوامل مختلفی در هزینه تعمیر گیربکس موثر هستند. ابتدا باید خودرو برای عیب یابی دقیق به تعمیرگاه پاور گیربکس منتقل شود. سپس کارشناسان ما با استفاده از دستگاه های پیشرفته عیب یابی را انجام داده و مشخص می شود که چه قطعاتی از گیربکس خراب شده که نیاز به تعمیر دارد و چه قطعاتی قابل تعمیر نبوده و باید تعویض گردد. اما جهت کاهش هزینه تعمیر گیربکس اتومات تویوتا کرولا در مجموعه پاور گیربکس حداقل حاشیه سود در نظر گرفته شده است با این وجود از قطعات اصلی و با کیفیت بهره برده می شود و عیب یابی دقیق نیز از جمله نقاط قوت این مجموعه است که از دوباره کاری در تعمیر گیربکس اتومات تویوتا کرولا جلوگیری خواهد کرد.

سوالات پر تکرار رانندگان گیربکس اتومات تویوتا کرولا

گیر کردن دنده گیربکس اتومات تویوتا کرولا در وضعیت پارک به چه علتی رخ می دهد و چطور برطرف می شود؟

دلایل متعددی مانند خرابی یکی از قطعات سیستم روغن یا وجود ایراد در سیستم برقی خودرو و یا معیوب شدن سیستم ترمز می تواند به گیر کردن دنده پارک در گیربکس اتومات تویوتا کرولا منجر شود. در این مواقع ممکن است بتواید با به کار بستن راهکارهای بخش تعمیرات اضطراری گیربکس اتومات تویوتا کرولا مشکل را موقتا رفع نمایید.

تعویض روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا چقدر ضرورت دارد؟

اگر روغن گیربکس شما کیفیت خود را از دست داده باشد و تعویض ان را به تعویق بیاندازید ممکن است مشکلات متعددی برای قطعات داخلی گیربکس پیش بیاید چرا که روغن با کیفیت پایین نمی تواند به خوبی عملیات روانکاری وخنک کاری قطعات حساس گیربکس اتومات تویوتا کرولا را انجام دهد و اصطکاک به شکل فزاینده در داخل گیربکس افزایش خواهد یافت.

خلاصی خود به خودی در گیربکس اتومات تویوتا کرولا به چه دلیل رخ می دهد؟

وجود ایراد در سیستم روغن گیربکس و یا خرابی سلکتور دنده معمولا از جمله دلایل خلاصی گیربکس اتومات تویوتا کرولا به شمار می روند. البته در صورتی که کلاچ آسیب دیده باشد نیز مشکل مشابهی رخ خواهد داد.

آیا در گیربکس خودروهای هیبریدی نیز مانند گیربکس اتومات تویوتا کرولا باید روغن گیربکس را عوض نمود؟

حتی در خودرهای هیبریدی و خودروهای پیشرفته صنعت خودروسازی نیز برنامه زمانبندی برای تعویض روغن گیربکس وجود دارد. هر قدر هم که از روغن با کیفیتی در گیربکس استفاده شود ممکن است به مرور زمان روغن فاسد شود و نیاز به تعویض پیدا کند.

وضعیت اضطراری دنده سه در گیربکس اتومات تویوتا کرولا چه مواقعی رخ می دهد؟

در برخی مواقع که ایراد خاصی در گیربکس وجود داشته باشد به صورت خودکار گیربکس در وضعیت دنده سه قفل شده و امکان حرکت خودرو وجود ندارد. یک بار خاموش و روشن کردن خودرو در برخی مواقع مشکل را موقتا رفع می کند. در غیر این صورت بهتر است از تعمیرات اضطراری گیربکس اتومات تویوتا کرولا بهره ببرید و یا با یکی از کارشناسان پاور گیربکس مشورت کنید.

تقه زدن گیربکس اتومات تویوتا کرولا چه میزان خطرناک است و در صورت بروز چه باید بکنیم؟

برخی عومالی که به تقه زدن گیربکس اتومات تویوتا کرولا منتهی می شوند ممکن است بسیار خطرناک باشد و لذا در صورت مشاهد این نشانه باید هر چه سریعتر به تعمیرگاه اختصاصی گیربکس اتومات تویوتا کرولا مراجعه شود.

گاز هرز خوردن گیربکس اتومات تویوتا کرولا چگونه به وضعیت فیلتر روغن مربوط می شود؟

گرفتگی روزنه های فیلتر روغن گیربکس سبب می شود که فشار روغن در داخل گیربکس اتومات تویوتا کرولا کاهش یابد به نحوی که امکان برقراری اتصال کامل در کلاچ وجود نداشته باشد. در این شرایط خودرو دچار ایراد گاز هرز خوردن می شود و لذا در صورت مشاهده این نشانه ابتدا باید فشار روغن گیربکس اتومات تویوتا کرولا چک شود.

مقالات مرتبط:

تعمیر گیربکس تویوتا
تعمیر گیربکس تویوتا کمری
تعمیر گیربکس راوفور
تعمیر گیربکس ماکسیما
تعمیر گیربکس سانتافه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: 09128397793
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا